آذرستان
بیست و چهار ساعت در خواب وبیداری
Thursday, January 8, 2009
پاستا با گوشت آغشته به خامه و خردل
امروز غذایی پختم که خیلی هیجان انگیز نبود، آن قدر که نینا با مرغ پخته بودش. اگر خواستید بپزیدش توصیه ام استفاده از مرغ است البته که در دستور تهیه ی اصلی با گوشت گوساله طبخ شده بود و اشکالش این بود که گوشت گوساله به نرمی و تردی گوشت مرغ نمی شود. بستگی دارد به ذائقه تان.


1. مرغ یا گوشت گوساله - تقریبا یک سینه ی مرغ برای 6 نفر کافی است و حدودا 20 قطعه ی گوشت خرد شده ی کمی کوچک برای همان تعداد
2. پیاز تفت داده شده ی طلایی رنگ
3. حدود یک قاشق غذاخوری یا کمی کمتر سس خردل
4. دو قاشق غذاخوری خامه
5. سیر یک حبه که با پیاز تفت داده شود
6. روغن زیتون برای تفت دادن پیاز و سیر
7. ماکارونی دراز! یا شکل دار
8. آردسفید


پیاز و سیر را در روغن زیتون تفت می دهیم و کنار می گذاریم. گوشت را دراز دراز می بریم و تکه ها را در آرد می غلطانیم که به دست نچسبد بعد در همان روغنی که پیاز را در آن تفت دادیم سرخ می کنیم. وقتی که خوب دو روی گوشت سرخ شد (برای مرغ زمان کمتری برای تفت و پخته شدن لازم است) پیاز و سیر را در ماهیتابه می ریزیم و خامه و سس خردل و نمک و فلفل سیاه را اضافه می کنیم و هم می زنیم تا مواد به خورد گوشت برود. مایه ی پاستا یا ماکارونی آماده شده است. پاستاها را در آب در حال جوش می ریزیم و در آب روغن و نمک اضافه می کنیم. بسته به آن چه روی پاکت پاستا نوشته می گذاریم بجوشد و بعد از حدود 10 تا 15 دقیقه آبکشش می کنیم یعنی می ریزیم در آبکش تا آبش برود فقط. پاستا را در دیس می کشیم و مایه را رویش می دهیم.
حالا نکته این است که این مایه ی گوشت را می شود تنهایی هم خورد بس که خوشمزه است.
این بود غذای این دفعه. بپزید و لذت ببرید.


Labels: